Dolar – TL Kısa Vade Borsa İstanbul

Dolar 3,62 TL seviyesinde. FED açıklamaları sonrası 3,73 TL den sert bir düşüş yaşayan dolar 3,62 TL seviyesinde bir dirençle karşılaştı. Ben bu haftanın başlangıcında sert düşüşün devam edeceğini düşünüyor en azından 3,60 TL nin altını görmeyi umuyordum ancak. Dolar 3,63 TL direncinde takıldı şu anda da 3,62 TL seviyesinde devam ediyor. Merakla beklenen FED in faiz hamlesi doların uluslarası arenada bana göre prestij kaybetmesinden başka bir işe yaramıyor.

Ayrıca FED yetkililerinin her birinin para piyasalarını manipüle etmeye yönelik açıklamaları da devam ediyor. Yetkililerden biri 2017 de 3 den fazla faiz artışından söz ediyor bir diğeri düşük enflasyondan dolayı faiz artımına muhalif durdum diyor. Sonuç olarak FED faizleri 25 baz puan arttırdı. Bu artışı yatırımcı psikolojisinden baktığımızda hiç de yeterli olmayan bir artış olarak görüyorum. Hatta bizde bu duruma tam karşılık gelen “dostlar alışverişte görsün” deyimini kullanacağım FED ‘in son faiz kararı için.

İlginizi çekebilir  Güncel ekonomi notları ve şirket haberleri

21.03.2017 Salı günü içinse dolardaki yönün aşağı yönlü olacağını öngörüyorum. 2017 yılına girdiğimizden bu yana yatırımcısına yaklaşık %16 civarında kazandırmış Borsa İstanbul’u21.03.2017 Salı günü büyük oranda yeşil olarak göreceğimizi düşünüyorum. Bu hafta boyunca bakacak olursak benim öngörüm dolardaki düşüşün devam edeceği Borsa İstanbul’un değerlenmeye devam edeceği yönündedir. Dolar – TL de aşağı yöndeki kısa vadede en önemli direnç noktası 3,60 TL nin altının görülmesi olacaktır. Kısa vadede 3,60 TL nin altı görülürse 3,58 Tl izlenecektir.

Bir cevap yazın