EURUSD orta ve uzun vade ve stratejiler…

Bunu ORTA/UZUN VADELİ bakış açısı geliştirmeliyiz. Sadece örnek olması için paylaştım. Yatırım tavsiyesi değildir. Bekleyen derviş muradına ermiş !!! EURUSD Paritesi 1.05 ‘in altına 2015 mart ayında test etti. Daha sonra bu bölgeyi 2015 nisan ayında test etti. Benim sistemime göre iki alış ile iki satış sinyali olmak üzere toplamda dört işleme giriş sinyali vermiş durumda. Dördüncü sinyalde hedefine gelmek üzere.

foreks-eurusd

Gelsin bakalım ! 1.06 – 1.045 arsında yeniden işleme girer 1.15 hedefini bekleriz. Yatay piyasa şartları devam ediyor….. 0.10 hacimli işlemlerde her hedefine ulaştığında 1000 dolar x 4 = 4000 dolar kar , 1 lotluk işlemlerde 10 000 x 4= 40 000 dolarlık kar bırakıyor. Demek istediğim şu; 2015 Mart ayından günümüze kadar gelen süreçte kaç kere işleme girdiniz ? Kaç kere Yellen Konuştu ? Kaç kere Draghi konuştu ? Kaç tarım dışı cuması geçti ? Kaç Kere Fomc Tutanakları açıklandı ? Kaç kere ECB Tutanakları açıklandı ? Bunların yanında bir çok kez her iki Merkez Bankalarının üyeleri kim bilir kaç kez konuştu. Her iki para birimine ait bir çok ekonomik veride her gün açıklanıyor !!! Kısa vadeli olarak bu kadar dalgalanmalarda işlem açan traderların bugün kaçı hala traderlık yapmayı sürdürüyor ???

İlginizi çekebilir  Borsa İstanbul Şirket Haberleri

Hala işlem yapabilen dostlarımız bir baksın bakalım EURUSD paritesinde Mart 2015 ve Ekim 2016 arasında kaç kez işleme girmiş bir tespit etsinler. Bunu yaptıktan sonra bu işlem hacmiyle işlem yapmış olsalar ne kadar zarar ne kadar kar yapacaklardı ??? Ya stres , moral bozukluğu , hayal kırıklığı ile sevinçlerinizi ve mutluluklarınızı hatırlayın.
Hangi durumda daha karlısınız Kısa Vadeli dalgalanmaları yakalayarak mı ? Yoksa Orta/Uzun Vadeli işlem açarak mı ? Bir ölçün kendinizin kar/zarar durumuna bakın. ( YTD )

Nazmi YILMAZ
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009314100012&fref=nf&pnref=story

Bir cevap yazın