PKK’lı terörist HDP’li vekilin aracında yakalandı

Muş Valisi, terör örgütü PKK’nın şehir yapılanması KCK’nın sözde Muş sorumlusunun HDP’li vekilin aracında yakalandığını açıkladı.

 

Muş Valisi Seddar Yavuz, hain terör örgütü PKK’ya karşı yürütülen operasyonlara ilişkin açıklamalarda bulundu.14 aydır terörle etkin bir şekilde mücadele ettiklerini vurgulayan Vali Yavuz, “İlimizde terör örgütleriyle etkin mücadele devam etmektedir. Milletimizin birliğine, bayrağımıza, vatanımıza kast eden hainler ve bunların işbirlikçileri gerekli cevabı alacaklardır. Nitekim 14 aydır hepsi bu cevapları alıyor. O yüzden özellikle Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni temsil eden makamlarda bulunan insanların devlete sadık olmaları beklentimizdir. Seçilmiş olmak hiçbir zaman suç işleme ayrıcalığını vermez”diye konuştu.

HDP’Lİ VEKİLİN ARACINDAN PKK’LI ÇIKTI

Bingöl’den Muş’a atanan sözde KCK temsilcisinin HDP’nin Muş Milletvekilinin aracında yakalandığını açıklayan Yavuz, “Yine nitekim Bingöl’de meydana gelen patlamayla ilgili olarak da ilimizde KCK temsilcisi olarak atanan bir kadın, dün itibariyle gözaltına alınmıştır. Maalesef bu kadın da Muş illetvekilinin aracında gözaltına alınmıştır. Dolayısıyla biz diyoruz ki, siyasi partiler legal siyaset yapmalıdır, hukuka uygun hareket etmelidir. Böyle patlamayla, bombalı eylemlerle ismi geçen insanlarla aynı karede ve aynı araçta bulunmamalıdır” ifadelerini kullandı.

İlginizi çekebilir  Milli savaş uçağında son viraj

Herberin orjinali
http://www.ensonhaber.com/pkkli-terorist-hdpli-vekilin-aracinda-yakalandi-2016-10-24.html

Bir cevap yazın