Recep Tayyib Erdogan, “Cem evlerine hukuki statü” “Roman vatandaslaria ayrimciliga son”

2018 haziran secimi geldi. Baska bir isim bulamadım cunku siyasiler kendilerince ulkeyi ikiye bolmusler bir taraf partili cumhurbaskanligi sistemiyle ülke olarak daha iyiye gideceğimizi idda ederken bir kesim de parlementer sisteme dönmemiz gerektiğini söylüyor.

Aslında bu manzara bana kamusal alanda baş örtüsü takılırsa rejim değişecek tartışmalarını hatırlattı. Her halde en ateşli olduğu dönem 90 li yillardi. Mevzuyu uzatmayalim. Cumhurbaşkanı Erdogan secim vaatleri arasinda iki madde cem evlerine yasal güvence ve roman vatandaşlarına ayrımcılığa son. Bu iki maddenin çıkış noktası varis noktası yani stratejisi çok iyi oluşturulması altının doldurulması gereken maddeler. Bu iki madde ülkemizi Turan devletine götüren bir başlangıç da olabilir (Bu yazıdaki bütün dilerler bana aittir) dini çeşitliliğin hegomanyasi altında yönetilen bir sisteme de evriltebilir. Tayyib Erdoğanın çaresizlikle sırf oy uğruna yapmış olduğu bir vaad olabilir mi sizce. Bence bu soruya ezici bir çoğunluk hayır diyecektir. Bugün son gün yarın seçim. Herkes var gücüyle bastırıyor anket sonuçları psikolojik, manevi her testten gecirilecegiz.

Secim 2018 babında bir nükte de şu konuya cemaatcisi, genci herkes zannedersem rengini gösterdi bu secimde bana gore oluşan tabloda muhalefet yine aynı muhalefet yıllardır gizli açık bütün etkenler birleşti ben saadete  çok şaşırdım kendilerini bukadar belli edeceklerini beklemiyordum bunu Karamollaoglu’na bağlıyorum.

 

Facebook Yorum Yap

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın