Türkiye, Ulusal Genişbant İnternet Ağına Giriyor

Ulusal genişbant stratejisi eylem planı her ne kadar sessiz sedasız hayata geçirilse de ülkemizin modern teknoloji dünyasına tam anlamıyla adepte olması için önündeki tek engel şu an için. Geniş bant teknolojisi ile evlerimizdeki bütün cihazlar adeta elektirikle değil internetle çalışıyormuş moduna geçecek.

Bunun yarar ve zararlarını tartışmak istesek elbetteki ayrı bir haber konusu yapmamız gerekecektir. Ancak Ulusal Genişbant Stratejisi ve Eylem Planı hedeflerini ekonomik büyüklüğüni incelediğimizde en az internetin hayatımızın her alanına bu denli nüfus etmesinin yarar ve zararları kadar ilginç bir konu.

Ulusal Geniş Bant Stratejisi ve Eylem Planı Bazı Önemli Veriler

Stratejik Amaçlar ve Eylemleri başlığı altında

Elektronik Haberleşme Altyapısı Kurulumunun Kolaylaştırılması

Spektrumun Etkin ve Verimli kullanılması

Akıllı Kentler Programının Geliştirilmesi

Burda verdiğimiz strateji eylem planının aslında çok küçük bir kısmı hakkında fikir veriyor strateji eylem planı aslında olayın üretiminden tüketimine pazarlamasına varıncaya kadar her ayrıntısı hazırlanmış bana göre global bir projedir.

İlginizi çekebilir  Bulaşıkçı olarak başladı şimdi 7 gemisi var

Herne kadar, strateji planı 2020 yılına kadar planlanan çalışmalar ağırlıklı olsa da  2023 yılını da kapsayan planlar da vardır. Ulusal Genişbant Strateji planını daha ayrıntılı icelemek isterseniz aşağıdaki linke tıklayınız.

Ulusal Genişbant Stratejisi ve Eylem Planı (2017-2020)

 

 

Bir cevap yazın